5 kwiecień 2024

Zatrzymano mężczyznę, który wyrzucił poranioną żonę z balkonu

zdjęcie: Zatrzymano mężczyznę, który wyrzucił poranioną żonę z balkonu / fot. PAP
fot. PAP
Zarzut usiłowania zabójstwa przedstawiła Prokuratura Rejonowa w Giżycku Arturowi K., który zadał żonie szereg ciosów nożem, a następnie wyrzucił ją z balkonu mieszkania na trzecim piętrze - poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski.

"Arturowi K. przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa polegający na tym, iż w dniu wczorajszym zadał swojej żonie szereg uderzeń nożem m.in. w okolicę szyi i innych ważnych dla życia narządów ciała, a następnie zepchnął ją z balkonu mieszkania, znajdującego się na trzecim piętrze w bloku w Giżycku" - poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski.

Prokurator przyznał, że z uwagi na okoliczności i charakter sprawy oraz zagrożenie tego czynu karą dożywocia, prokuratura jeszcze w piątek złoży wniosek o tymczasowe aresztowanie Artura K. Sąd na rozpoznanie tego wniosku będzie miał 24 godziny od złożenia go przez śledczych.

Kobieta, którą mąż najpierw poranił nożem, a następnie zepchnął z balkonu, znajduje się w szpitalu. Według informacji przekazanych przez prokuratora Brodowskiego jej stan jest ciężki.

"Czynności z Arturem K. zostały wykonane, kolejne są w toku, z uwagi na dobro prowadzonego postępowania na razie nie udzielamy więcej informacji" - podał rzecznik prokuratury.

Policję na miejsce zdarzenia wezwali postronni świadkowie, którzy widzieli, jak kobieta jest spychana z balkonu. (PAP)

autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ agz/