19-latek odpowie za kradzież motoroweru

zdjęcie: 19-latek odpowie za kradzież motoroweru / pixabay/2263632
Kajdanki zatrzasnęły się na rękach 19-latka, który ukradł motorower o wartości 9000 zł. Za to przestępstwo, może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.  Młody mężczyzna został zatrzymany przez nowomiejskich kryminalnych na terenie powiatu legionowskiego. Odzyskany jednoślad trafił już do właściciela.

Na początku marca nowomiejscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży motoroweru, marki Rieju, który pozostawiony był pod jednym z budynków mieszkalnych w Nowym Mieście Lubawskim. Właściciel motoroweru wycenił jego wartość na kwotę 9000 zł. Kryminalni pracujący nad tą sprawą ustalili sprawcę tego przestępstwa. Okazał się nim 19-latek, który w ostatnim czasie mieszkał na terenie Nowego Miasta Lubawskiego.

Mężczyzna został zatrzymany w miniony piątek (22.03.24 r.) na terenie powiatu legionowskiego. Usłyszał zarzut kradzieży, do której się przyznał. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci odzyskali skradziony motorower na terenie powiatu iławskiego. Jednoślad trafił już do właściciela.