Znalazła kopertę z pieniędzmi, które sobie przywłaszczyła. Usłyszała zarzut

zdjęcie: Znalazła kopertę z pieniędzmi, które sobie przywłaszczyła. Usłyszała zarzut / pixabay/3834567
Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności może grozić 28-latce, która przywłaszczyła sobie znalezioną w sklepie kopertę z pieniędzmi. Mieszkanka gminy Nowe Miasto Lubawskie usłyszała już zarzut, w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczyła się przed sądem.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w sobotę 24 września br. Nowomiejscy policjanci zostali powiadomieni przez pewną kobietę o utracie koperty z pieniędzmi w kwocie 1600 zł. W trakcie prowadzonego postępowania kryminalni ustalili, że pokrzywdzona znajdując się w jednym ze sklepów na terenie miasta zgubiła kopertę, która upadła na podłogę. Chwilę później leżącą na podłodze kopertę z pieniędzmi znalazła pewna kobieta. 28-latka schowała zgubę i zabrała ze sobą. Historia ta ma jednak dobre zakończenie. Nowomiejscy policjanci pracujący nad tą sprawa ustalili sprawczynię tego przestępstwa. Okazała się nią 28-letnia mieszkanka gminy Nowe Miasto Lubawskie. Niestety część znalezionych pieniędzy kobieta zdążyła już wydać na własne potrzeby.

 

Kobieta usłyszała zarzut przywłaszczenia cudzej rzeczy. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Nowe Miasto Lubawskie
-1.2°C
wschód słońca: 07:31
zachód słońca: 15:28
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Nowym Mieście

kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Kinoteatr Harmonia, Nowe Miasto...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-05 16:00
miejsce
Kinoteatr Harmonia, Nowe Miasto...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-10 18:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury, Lubawa,...
wstęp biletowany